Slimming down with the internet pt.5 / Odchudzanie z internetem cz. 5

                                                                                          Photos by Staffage via: kaboompics.com                

The time is running really fast. We all want to be slim for summer. We all want to look well at the beach. Why is that so important for us? I think is all about media. They kinda put pressure on people to look well, all those cover girls, supermodels, singers... they look perfect. We avtually want to look like them. As I said before, I'm here to show You the ways people slim down. Do those diets work? Are they healthy for us? Enjoy reading ;)

3D chilli diet:  
At the fisrt look it looks healthy and balanced. Lean meat, veggies, some fruits, red tea... Great isn't it? To be honest, there is too much protein again! Where is that from? Dairy, meat and fish... Veggies are good, but we also need some cpmplex carbohydrates from bread and pasta. Of course spices used to add flavour in this diet are called thermogenic. They kinda make Your body to use its own energy to produce heat. So they burn body fat. If You ask about cinnamon, it lowers the blood sugar. In this diet people also are asked to drink red tea- it should also help to burn calories. On this diet we get a 7 days eating plan. It is quite expensive, as turkey, red tea and cardamom are dear foods.

Low calorie diets- 1000 kcal diet, 1200 kcal diet, etc: 
They are starving diets! Your body needs at least 1500-1700 kcal a day to stay alive, so slimming down this way is stupid. You can't get all the nutrients in such a small amount of food. How to evaluate this? You need to count Your own "kcal a day to stay alive"- BMR and then multiply it by Your own physical activity level. Then You will see in one of future posts, how to slim down in a good way ;)

Breatharianizm: 
TOP OF THE TOP!!!
You might ask what is that? It is a believe that people do not need to eat, as they can take live energy from the sunlight... Ohhh come on! We are not plants!!! We do not make food in the photosynthesis process... Is breatharianizm good? Make Your won opinion... Mine says: NO!!!
Czas pędzi do przodu, a my musimy schudnąć do sezonu plażowego, żeby ładnie się zaprezentować w bikini... Pewnie, każdy chce być szczupły i dobrze wyglądać, normalne. Tylko, czy warto czasem poświęcać swoje zdrowie, tylko po to, żeby poświecić zmianą oponki z zimowej na letnią? Moim zdaniem część winy za to masowe odchudzanie ponoszą media, ponieważ to one kreują wizerunek nieskazitelnych piękności z okładek, supermodelek, czy piosenkarek... Jak już wcześniej mówiłam, te posty są po to, aby pokazać Wam, jakie sposoby mają ludzie na zgubienie kilku kilo ;)

Dieta 3D chilli: 
Na pierwszy rzut oka wygląda świetnie- chude mięso, warzywa, owoce, rybka na obiad ;) No cóż, po obiedzie zauważyłam strasznie dużą ilość białka w diecie. Ja wiem, że spożywając 1g białka potrzebujemy prawie 4 kcal żeby ten gram białka przetrawić (to prawie tyle, ile energii ono dostarcza ;) ). Dlaczego mam z tym taki problem? Nadmiar białka zakwasza organizm, obciąża nerki, poza tym co za dużo to nie zdrowo ;) Jak dla mnie to w tej diecie brakuje surowych warzyw i ryb. Jak wiadomo, ryby zawierają ogromną ilość kwasów tłuszczowych omega 3, które to kwasy wspomagają pracę  mózgu ;) Kolejnym minusem może być zdecydowany brak węglowodanów złożonych (z chleba, makaronu...) No i co tu dużo mówić... dieta jest droga, ze względu na jej składniki- czerwona herbata (którą można zamienić na zieloną- te same właściwości, ale cena DUUŻO NIŻSZA :D), indyk (można zamienić na kurczaka) i kardamon... niezastąpiony ;D Jednak ten tygodniowy jadłospis jest po to, aby go przestrzegać i nie ma, że boli głowa, czy portfel :) O przyprawach mogę powiedzieć tyle, że nazywają się termogenikami. To oznacza, że zmuszają nasz organizm do wytwarzania ciepła, używając naszej energii (z tłuszczyku :D ). Co do cynamonu... obniża poziom cukru; także tego- polecam ;)

Diety niskoenergetyczne- 1000kcal, 1200 kcal: 
Najzwyczajniej w świecie- to GŁODÓWKI!!! Nasz organizm potrzebuje co najmniej 1500- 1700 kcal na dobę, żeby przeżyć. Jedząc mniej wypłukujemy sobie z organizmu to, co udało nam się zgromadzić...Dodatkowo w tak małej ilości pożywienia nie dostarczymy sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych... Wybór należy do was, ale ja szczerze odradzam...

Breatharianizm: 
TOP OF THE TOP!!!
To taka wiara/ sekta- nie wiem jak to nazwać... Ludzie wierzą, że mogą czerpać energię z promieni słonecznych... Sęk w tym, że nie jesteśmy roślinami i nasz organizm nie ma w swojej ofercie fotosyntezy ;/ Także gratuluję pomysłu na dietkę, ale nie radzę z tego pomysłu korzystać ;)0 comments:

 

Stalkers

Facebook

MEET THE AUTHOR

My Photo
A girl who fell in love with coffee and sweets. Someone who's wardrobe is getting bigger eventough she still finds like she got nothing good to wear. Dziewczyna która zakochała się w kawie i słodyczach. Ktoś, kogo szafa się stale powiększa, a ta wciąż myśli, że nie ma nic fajnego do ubrania.