Slimming down with the internet 1/ Odchudzanie z internetem 1

                                                                                                   Photos by Staffage via: kaboompics.com

We all are slimming down :) but do we all know how to slim down and without getting crazy? :) No. I was reading some internet forum about slimming diets and I was shocked. How can we dammage health in the name of being slim. Does everyone need to be size 6? I wouldn't say so. I have a small list of most popular diets and I will say a word of each diet.

Rainbow diet: 
You eat by colours. Let's say it's a red day- what can You eat? tomatoes, red pepper, watermelon, and so on ;) It is true that every colour of fruit and veggies are givin Your body different minerals and vitamines, but... to be honest 100 kcal per day doesn't give You anything. You are not getting enough carbies, no protein and fat, which is... essential for You body ;)(Even a pregnant woman needs 300 kcal more per day to keep a baby alive ;)

OXY diet: 
This diet takes three weeks and should give You great results. You should burn lots of fat. But what is it about? Protein. OXY is starting all the protein diets ;) At first week You get animal proteins, at second one You can have plant proteins too ;) Your body should stabilize, but is it healthy? Answer in another diet ;)

Dukan diet: 
One of the most famous diets. You consume (propabily)  as much protein as You can. Is it good for yea? I wouldn't say so. Because excessive protein can damage Your kidneys and the excess of proteins can become Your source of energy in a process called DEAMINATION. Why is it bad? Because You burn almost 4 kcal while digesting it. So Your body doesn't get enough energy to work.

Urine drinking: 
TOP OF THE TOP AT BEING STUPID!!!! 
There are people who are drinking urine (their own or someone else's) in order to get skinny. Sound awful? Yeah it is :O This "therapy" can damage or even poison Your body, because if we flush it out of our bodies, we don't need it; right? I won't say anyting else, because I'm eating now!!

From time to time I will leave such posts with TOP diets to keep You away from them ;)
Wszyscy się odchudzamy. Kobiety, mężczyźni, młodzież! Ale czy wszyscy musimy mieć rozmiar 36? Ja myślę, że nie, ale to tylko moja opinia ;) Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o dietach z internetu są bardzo ciekawe, ale czy mogą być niebezpieczne? Przeczytajcie sami ;)

Dieta tęczowa: 
Polega na jedzeniu według kolorów. Spożywamy warzywa i owoce, odpowiadające odpowiedniemu kolorowi tęczy. Jak to wygląda? Jeśli mamy dzień czerwony- jemy paprykę czerwoną, pomidory i arbuzy. To prawda, że dany kolor odpowiada zawartości pewnych witamin i składników mineralnych w warzywach i owocach, ale bez przesady- 100 kcal na dzień nie wypełnia żadnego zapotrzebowania na energię- nawet kobieta w ciąży powinna spożywać 300 kcal na dobę więcej, żeby dziecko miało co jeść ;)

Dieta OXY: 
Ostatnio bije rekordy popularności wśród kobiet w Polsce. Trwa 3 tygodnie i podobno przynosi zaskakujące efekty. Ehh czemu mnie to nie dziwi? Jak uwierzymy, że kamień ma moc- to pewnie będzie ją miał ;) Taka perswazja... W pierwszym tygodniu diety, spożywamy białka zwierzęce, następnie w drugim tygodniu zaczynamy jeść białko roślinne. Podobno to bardzo zdrowa dieta, ale niestety nie dostarcza odpowiedniej ilości węglowodanów i tłuszczy... które są potrzebne. Czy OXY może szkodzić? Cóż jest to dieta wysokobiałkowa, więc odpowiedź na to pytanie przy kolejnej diecie ;)

Dukan: 
Nie ma chyba osoby na świecie, która nawet nie słyszałaby o tej diecie. Nawet sama nazwa obiła się  kiedyś o uszy... prawda?  Jest to dieta wysokobiałkowa, a więc nie spożywamy odpowiednio dużo węglowodanów i tłuszczy, jak obiecałam w opisie wyżej; czy dieta białkowa może szkodzić? Oczywiście, przede wszystkim cierpią nerki. Są bardzo obciążone białkiem. Może dojść do ich uszkodzenia. :(


Urynoterapia, czy jakoś tak... 
TOP OF THE TOP- GŁUPOTY LUDZKIEJ. 
Wiecie na czym polega ta "terapia" ? Na piciu moczu (własnego lub czyjegoś) Po co? No podobno da się schudnąć... chyba od samego wrażenia, że pijemy własny mocz ;/ Szkodliwe? NA PEWNO!! Jeśli nasz organizm chce się czegoś pozbyć, to na pewno nie po to, żeby potem to pić!! Może zatruć nasz organizm, ale nie będę się rozpisywać, bo aktualnie JEM!!

Co jakiś czas będę publikować podobne posty z modnymi dietami, może uda mi się Was ustrzec przed ich stosowaniem ;)

2 comments:

ona123 said...

blee...zakończenie paskudne z tym moczem;) co to ludzie nie wymyślą. Byłam kiedyś na diecie Dukana, ale tylko pierwszą i drugą fazę przerobiłam, chciałam szybko schudnąć przed własnym weselem no i udało się, ale tak jak piszesz, dieta ta jest szkodliwa..

thecakemonster said...

czego ludzie nie wymyślą... wiem, że to straszne, ale można tylko uświadomić ludzi o złych skutkach takich "wyczynów", bo i tak ich od tego nie odwiedziemy ;) Zrobią, co chcą ;)

 

Stalkers

Facebook

MEET THE AUTHOR

My Photo
A girl who fell in love with coffee and sweets. Someone who's wardrobe is getting bigger eventough she still finds like she got nothing good to wear. Dziewczyna która zakochała się w kawie i słodyczach. Ktoś, kogo szafa się stale powiększa, a ta wciąż myśli, że nie ma nic fajnego do ubrania.