Slimmin down with the internet pt.7 / Odchudzanie z internetem cz. 7

                                                                                                Photos by Staffage via: kaboompics.com

As nutrition student I am interested what diets are on top and what people are choosing to eat. I would never say that slimming diets can be so interesting ;O How much can people sacrifice to loose few punds? You got descriptions of the most interestig diets I found...

Sandwich diet: 
Most people are giving up bread, potatoes at first. They all think that thse foods will make You fat! FALSE. I found a diet where You can have bread. It takes a day to loose 2 pounds. It doesn't look so bad comparing to ABC or urine drinking. What I think of this diet? Too much dairy, but anyway if You keep this diet for only one day... You won't harm Yourself ;)

Salad Diet: 
It is another one day diet that will let You to loose about 2 pounds. Here we got too much dairy, not enough starch, but again keeping it for one day is not a bad thing as You will have many veggies ;)

Atkins diet: 
Here we have low carb diet. You also "need" to eat many fatty foods, which will fill You up for longer, but they are not so healthy for Your heart. I am surprised that this diet was designed by a cardiologist, but never mind... I will never agree with a statement of this diet: 'eat fat= loose fat' because I am consius of the results of such a diet.Jako studentka dietetyki, interesują mnie sposoby na jakie ludzie wpadną, żeby schudnąć parę kilo. Interesuje mnie też sposób w jaki jemy... Niestety czytając niektóre pomysły na diety, nie mogłam wyjść z podziwu, że można się tak ranić w imię smukłej sylwetki. Zapraszam do poczytania całej serii ;)

Dieta kanapkowa: 
Jednodniowa dieta zachęcająca do spożywania chleba. Ciekawe jest to, że większość ludzi twierdzi iż chleb, makaron i ziemniaki są tuczące... nie wiem, skąd ten pomysł ale cóż, idźmy dalej ;) Biorąc pod uwagę poprzednie sugestie (dieta ABC, Urynoterapia) ta dieta nie jest zła. Jak dla mnie za dużo tutaj nabiału... Jednak przez 1 dzień raczej nie zrobimy sobie krzywdy ;) Gorzej, jeśli kontynuujemy dietę dłużej ;)

Dieta sałatkowa: 
Też jednodniowa :) I wcale nie ma tragedii ;) Przynajmniej zjemy sobie świeże warzywka ;) Mimo wszystko za dużo nabiału i brakuje tutaj węglowodanów złożonych (chleb, makaron, ziemniaki)

Dieta Atkinsa: 
To dieta, której główną zasadą jest: "jedz tłuszcz= spal tłuszcz". Niestety to nie moje klimaty, ponieważ znamy negatywne działanie tłuszczów odzwierzęcych na organizm człowieka- w szczególności na nasze serce. Wprost nie mogę się nadziwić, że a dieta została stworzona przez kardiologa :O Podchodzę do tej diety sceptycznie, nie radzę próbować

2 comments:

Klaudia Polish Potato said...

wygląd bloga na 10
temat na 10
zdjęcia na 10
ale porządek na 1 - nie mogłam się zupełnie znaleźć na blogu. musisz koniecznie coś z tym zrobić bo chętnie częściej wpadne, gdyż cię zaobserwowałam :D
pozdrawiam

http://polish-potato.blogspot.com

thecakemonster said...

dziękuję za opinie ;) chcę coś z tym zrobić, ale szczerze nie wiem jak, bo próbowałam na dwa kolory, ale niestety wyglądało to tragicznie :( pomyślę jeszcze, jak to zmienić ;)

 

Stalkers

Facebook

MEET THE AUTHOR

My Photo
A girl who fell in love with coffee and sweets. Someone who's wardrobe is getting bigger eventough she still finds like she got nothing good to wear. Dziewczyna która zakochała się w kawie i słodyczach. Ktoś, kogo szafa się stale powiększa, a ta wciąż myśli, że nie ma nic fajnego do ubrania.